مدرن وارفر 3

مدرن وارفر ۳ ؛ سقوط آزاد به سبک اکتیویژن بدون چتر نجات

زمان مطالعه: 3 دقیقه

همین اول باید به یک سوال بزرگ جواب داد اینکه این نسخه کالاف دیوتی با مدرن وارفر ۳ سال ۲۰۱۱ چه تفاوتی دارد ؟

باید گفت تفاوت Modern Warfare 3 با نسخه سال ۲۰۱۱ تفاوت روایت داستان است یعنی همان داستان اما از زاویه ای دیگر و نگاه شخصیت های دیگر پس همان داستان به شکلی دیگر روایت می شود .

مدرن وارفر مدل ۲۰۲۳ از همان مرحله معرفی مشکل داشت .یعنی اکتیویژن خودش هم نمی دانست که قرار است با این نسخه دقیقا چه کار کند. اول قرار بود که Modern Warfare 3 یک DLC برای مدرن وارفر ۲ باشد. اما با توجه به نهایی شدن مراحل خرید اکتیویژن توسط مایکروسافت ، این استودیو تصمیم گرفت که این نسخه را به طور مستقل عرضه کند .

مدرن وارفر 3

اولین جرقه‌های ناامیدی

اولین نا امیدی بزرگ طرفداران مجموعه و گیمرها نحوه معرفی مدرن وارفر ۳ بود. بازی توسط یک لیکر در فضای مجازی لیک شد و ۶ روز قبل از معرفی رسمی بازی توسط اکتیویژن ، جهان گیم می‌دانست که نسخه بعدی کال آف دیوتی چیست!! ۶ روز بعد در یک اقدام عجیب اکتیویژن فقط خبر لیکر را تایید کرد و این معرفی بازی در حین ناباوری شد . این اولین بار در طول تاریخ مجموعه بود که یک سری از بازی این شکلی معرفی می‌شد.

همه ی ما بخش کمپین بازی های کال آف دیوتی را به کوتاه بودن میشناسیم چون تمرکز اصلی اکتیویژن روی بخش بتل رویال Warzone است .اما کوتاه بودن هم اندازه‌ای دارد که اکتیویژن آن اندازه را اصلا رعایت نکرده و گیمر وقتی می‌خواهد با مدرن وارفر ۳  ارتباط برقرار کند ، بازی تمام می‌شود. شما فقط شاهد ۳ ساعت و ۳۰ دقیقه گیم پلی خالص هستید. با توجه به محتوای ضعیفی که ارائه می‌دهد ، یک فاجعه به تمام معنا است.

به محتوای ضعیف اشاره کردیم باید گفت که مدرن وارفر۳ مدل ۲۰۲۳ هیچ چیز جدیدی برای ارائه ندارد. محتوای بازی هیچ حرفی برای گفتن ندارد !!!!

مدرن وارفر 3

از داستان شروع می‌کنیم 

خود داستان بازی خوب است یعنی می‌شود با آن ارتباط گرفت ولی نحوه روایت افتضاحی دارد! ارائه داستان باعث می‌شود شما از داستان بازی کاملا نا امید شوید. داستان خوب بازی توسط نحوه روایت به این شکل ضعیف کاملاً محو می‌شود .

داستان بازی به صورت یک سری عکس و ویس روایت می‌شود در حین کات سین های ۵ الی ۶ دقیقه ای و بازی روی گیم پلی می رود و فقط همین؛ در صورتی که نسخه های قدیمی تمام اتفاقات داستان را به تصویر می‌کشید و کات سین جداگانه برای آنها طراحی می‌شد.

مهم ترین شاخصه یک بازی شوتر گان پلی آن است. در طی این سال ها مجموعه کال اف دیوتی در مجموع گان پلی خوب و روانی داشت. مدرن وارفر ۳ هم این فرمول را پیاده کرده است.  می‌توان گفت تنها نکته مثبت بازی ، گان پلی آن است که خوب و بدون مشکلی اجرا می‌شود .

مدرن وارفر 3

طراحی مراحل بازی مدرن وارفر ۳

اساسی ترین مشکل مدرن وارفر ۳ در طراحی مراحل است. یک سری مراحل داخل بازی طراحی شده که شما را وادار به انجام یک سری کارهای تکراری می‌کند. مدرن وارفر ۳ هیچ خبر و اثری از تنوع مراحل بازی ، ترکیب سبک مخفیکاری و اکشن که در نسخه های قبل شاهد بودیم در آن نیست .

مدرن وارفر ۳ یک مکانیزم جدید به نام Open Combat در مراحل به وجود آورده است. Open Combat ها حوصله سربر ترین قسمت های بازی هستند. در  Open Combat ها بازی شما را در یک محیط بزرگ رها کرده و فقط باید یک سری کار تکراری و بیهوده انجام دهید تا مرحله تمام شود .

جلوه های بصری و هوش مصنوعی

در بخش جلوه های ویژه و سکانس های اکشن Modern Warfare 3 بسیار آماتور کار می کند. یک سری سکانس که از روی رفع تکلیف از پیش ساخته شده‌اند را تحویل گیمر می‌دهد. در Modern Warfare 3 اصلا جلوه های ویژه معروف سری مدرن وارفر جایی ندارند .

در بخش هوش مصنوعی یا  AI بازی یک افتضاح واقعی است. شما با یک سری دشمن نادان رو به رو هستید. اگر به یک قدمی آنها برسید هیچ واکنشی نشان نمی‌دهند. و با این تفاسیر بخش مخفی‌کاری بازی شوخی بیش نیست .

مدرن وارفر 3

صدا و جلوه های بصری 

در بخش صدا و جلوه های بصری بازی متوسطی را شاهد هستیم. می‌توان با این همه ایراد آنها را جزو نکات مثبت در نظر گرفت .

بازی در اجرا هم کمی مشکل دارد. شاهد افت فریم و یک سری باگ های عجیب در بازی هستیم. همچنین شاهد لگ های بسیار طولانی در کات سین های بازی هسیتم به قدری که ترجیح می‌دهید که کات سین ها را رد کنید و بی‌خیال داستان بازی شوید.

جمع بندی کلی مدرن وارفر ۳

مدرن وارفر 3

مدرن وارفر۳ نسخه ۲۰۲۳ آخرین نسخه کال آف دیوتی بود که اکتیویژن به طور مستقل آن را ساخت. Modern Warfare 3 سال آینده زیر نظر مایکروسافت ساخته خواهد شد .

مدرن وارفر ۳ در مجموع بسیار ضعیف است و اصلا ارزش بازی ندارد. و اگر طرفدار کال آف دیوتی هستید حسابی ناامید خواهید شد. این همه ضعف در بخش کمپین باعث نگرانی جهان گیم درباره نسخه جدید Warzone  و بتل رویال بازی شده است. مدرن وافر ۳ نسخه ۲۰۲۳ تمام تلاشش را می‌کند تا کال آف دیوتی نباشد اگر هم کال آف دیوتی باشد تمام تلاشش را میکند که مدرن وارفر نباشد.

امتیاز تک ریپورتر گیمینگ به بازی ۴.۵ از ۱۰

 

send_to_mobileاین نوشته را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up