هوش مصنوعی اپل معرفی امکانات و مقایسه با سایر رقبا

زمان مطالعه: 10 دقیقه

اپل در رویداد WWDC24 به صورت رسمی از قابلیت‌های هوش مصنوعی خود با نام apple intelligence رونمایی کرد. بخش زیادی از قابلیت‌های اختصاصی اپل روی خود دستگاه قابل اجراست و نیازی به اینترنت ندارد. استفاده آفلاین از هوش مصنوعی بخش زیادی از نگرانی‌های امنیتی کاربران را نیز کاهش خواهد داد. هوش مصنوعی اختصاصی اپل با شعار (هوش مصنوعی برای استراحت ما) معرفی شد. اپل گفت قصد دارد بسیاری از کارها را با استفاده این ابزار در دستگاه‌‌‌های خود حرفه‌ای و سریع‌‌تر کند.

هوش مصنوعی اپل و معرفی امکانات و ویژگی‌‌‌هاشرکت اپل با ابزار جدید مبتنی بر هوش مصنوعی خود به طور کلی رنگ و لعاب تازه‌ای به اکوسیستم خود در iPhone، iPad و سیستم‌‌‌‌های Mac داد. این شرکت به طور کلی توجه ویژه‌ای روی قابلیت‌‌‌های متنی‌‌‌، تصویری، بررسی اطلاعات شخصی و رفتار آگاهانه هوش مصنوعی با کاربران دارد. اپل بعد از رویداد WWDC24 به طور رسمی وارد رقابت سنگین هوش مصنوعی با سایر غول‌‌های فناوری شد. در ادامه به طور کامل قابلیت‌ها و ویزگی‌‌‌های AI اپل را بیان می‌کنیم.

هوش مصنوعی اپل چکار می‌‌کند؟

اپل هوش مصنوعی خود را در دو بخش قابلیت‌‌‌های مبتنی بر دستیار صوتی خود یعنی Siri و قابلیت‌های مستقل از آن معرفی می‌کند. سیری اپل با ظاهری جدید و قابلیت استفاده در تمامی برنامه‌‌‌ها کار می‌‌کند. شرکت Apple روی ویژگی‌های مبتنی بر متن تمرکز ویژه‌ای داشته و سعی می‌‌کند کاربران را در نوشتن متون حرفه‌ای، خلاصه سازی متن‌‌‌‌‌ها و سخرانی‌ها، نسخه کوتاه شده پیام‌ها، و اولویت بندی پیام‌‌ها برای جلوگیری از حواس پرتی و تمرکز بیشتر کمک کند. در ادامه قابلیت‌‌‌های apple intelligence را به طور کامل و به تفکیک بیان می‌‌‌‌کنیم.

قابلیت‌‌‌های متنی با تمرکز بر نوشتن، خلاصه سازی و ارتباط

 • اولویت بندی پیام‌ها و خلاصه سازی
 • خلاصه سازی تماس‌‌ها و سخنرانی‌‌ها
 • کاهش حواس پرتی و مدیریت پیفام‌‌‌های مهم
 • پاسخ سریع و هوشمند

هوش مصنوعی اپل به طور خودکار ایمیل‌های شما را بررسی و برای شما مهم‌‌ترین موارد را در بالا قرار می‌دهد. برای مثال ایمیل‌هایی که حساس به زمان هستند مثلا دعوتنامه‌ای که تاریخ ‌‌‌‌‌‌آن مربوط به امروز است یا اینکه ایمیلی که مربوط به پرواز امروز شماست را در بالاترین بخش inbox قرار می‌‌دهد. برای افزایش سرعت شما در بررسی ایمیل‌ها نیز یک خلاصه از صندوق دریافتی شما می‌‌‌سازد تا بتوانید به سرعت همه را بررسی کنید.

خلاصه سازی تماس‌‌ها و سخنرانی‌‌ها در هوش مصنوعی اپل

قابلیت‌‌‌ خلاصه سازی تماس‌ها و سخنرانی‌ها به شما امکان می‌دهد موضوعات مهم یک تماس تلفنی یا یک فایل ضبط شده صوتی را به سرعت جداسازی و حتی ذخیره کنید. برای استفاده از این قابلیت کافی است هنگام تماس صوتی با استفاده از برنامه Phone صدای شخص مورد نظر را ضبط کنید یا اینکه در برنامه Notes با استفاده از ضبط صوت، صدای مورد نظر را ذخیره کنید تا هوش مصنوعی اپل خلاصه آن را به شما ارائه دهد.

قابلیت‌های مبتنی بر متن نوآورانه اپل

قابلیت Reduce Interruptions یا همان کاهش حواس پرتی به شما امکان می‌‌‌‌دهد همه‌ی پیام‌‌های ورودی خود را کنترل و فقط پیام‌‌های مهم را به شما نمایش می‌دهد. برای مثال وقتی همسر شما کارش تمام شده و منتظر شماست که از کتابخانه به سراغ او بروید. علاوه بر قابلیت رتبه بندی پیام‌ها بر اساس اهمیت AI اپل به شما خلاصه‌‌‌‌ای از پیام را نشان می‌‌دهد تا در زمان کمتری پیغام‌‌‌ها را بررسی کنید.

Smart Reply یا پاسخ سریع و هوشمند

Smart Reply یا پاسخ سریع و هوشمند ویژگی جذاب دیگری است که اپل ارائه می‌‌دهد. apple intelligence با بررسی متن کامل یک پیام، از شما سوالاتی می‌‌‌‌‌پرسد و جواب‌های آنها را می‌‌توانید با چند کلیک بدهید و پس از آن با توجه به پاسخ شما یک متن برای پاسخ دهی می‌نویسد و ارسال می‌کند. برای مثال ایمیلی را دریافت کرده‌اید که از شما را به یک مهمانی دوستانه دعوت کرده و به شما می‌گوید که برای مهمانی سرویس اختصاصی داریم. هوش مصنوعی اپل ابتدا از شما می‌‌پرسد آیا به مهمانی علی می‌روید؟ شما با انتخاب پاسخ بله یا خیر به مرحله بعد می‌روید مثلا در مرحله بعد می‌پرسد شما با خودرو شخصی خودتان می‌‌‌روید یا خیر؟ بعد از پاسخ شما یک متن آماده و برای فرستنده پیام ارسال می‌کند.

قابلیت‌های مبتنی بر تصویر و ویدیو

 • ساخت تصویر با توضیحات و انتخاب فضا (Image Playground)
 • ساخت ایموجی با دستورات متنی و تصویر (Genmoji)
 • شبیه سازی تصویر یا ساخت به وسیله اطراف (Image Wand)
 • ساخت استوری لاین با توضیحات متنی شما (memory movie)
 • جستجو تصاویر یا بخشی از ویدیوهای شما با بیان توضیحات (Search for photos and videos)
 • پاک کردن جزئی از تصاویر (Clean Up)

ساخت تصویر با توضیحات و انتخاب فضا (Image Playground)

قابلیت Image Playground به شما امکان می‌‌دهد با استفاده از توصیفات متنی خود تصویر مدنظرتان را با هوش مصنوعی خلق کنید. در هنگام تولید تصویر با استفاده از کانسپت انتخابی خود یا حتی استفاده از تصاویر موجود در دستگاهتان تصویر مد نظرتان را بسازید. اگر بخش‌هایی از تصاویر را دوست نداشتید دوباره با اعمال دستورات متنی می‌توانید تصویر را به دلخواه خود ویرایش کنید.

این قابلیت آنقدری جدید و نوآورانه نیست و صرفا مشابه همان مولد‌‌‌های تصویری نظیر DALE و میدجرنی عمل می‌کند و حتی ممکن است عملکردی به مراتب پایین‌‌تر داشته باشد.

ساخت ایموجی با دستورات متنی و تصویر (Genmoji)

قابلیت Genmoji کاربران را قادر می‌سازد در اکوسیستم اپل با استفاده از توصیفات متنی ایموجی دلخواه خود را بسازند. اگر فرد خاصی مدنظرتان باشد و تصویری از او را برای ساخت ایموجی ارائه دهید، AI اختصاصی اپل سعی می‌کند نزدیکترین ایموجی را به تصویر ارائه شده برای شما بسازد. احتمالا به دلیل اختصاصی بودن این عملکرد کاربران آیفون یا سایر دستگاه‌های اپل قادر نباشند این ایموجی‌‌‌‌ها را برای دیگران که خارج از این اکوسیستم هستند بفرستند مگر اینکه از عکس آنها استفاده کنند.

کمی قبل‌تر از اپل نیز شاهد ارائه قابلیتی از طرف گوگل بودیم که کاربران را قادر می‌ساخت با استفاد از ترکیب دو یا چند ایموجی شکلک جدید مدنظر خود را با استفاده از هوش مصنوعی بسازند.

شبیه سازی تصویر یا ساخت به وسیله اطراف (Image Wand)

Image Wand به دارندگان دستگاه‌های اپل امکان می‌دهد با استفاده از خطوط ساده‌ای که خودشان کشیده‌‌اند تصاویر واقعی ایجاد کنند. برای مثال کاربر در نوت آیپد خود تصویر یک ساختمان را کشیده است. با استفاده از خط کشیدن دور آن با انگشت یا اپل پنسل می‌تواند از هوش مصنوعی برای تبدیل آن به تصویر واقعی کمک بگیرد. هوش مصنوعی با استفاده از خطوطی که کاربر رسم کرده و داده‌های متنی که احتمالا اطراف آن تصویر وجود دارد، یک تصویر واقعی را خلق می‌کند.

شبیه سازی تصویر یا ساخت به وسیله اطراف (Image Wand)

اگر هیچ تصویری ساده‌‌‌‌‌ای نیز کاربر رسم نکرده باشد باز هم با استفاده از انتخاب یک مکان خالی در صفحه apple intelligence تلاش می‌‌‌کند داده‌های لازم برای ساخت تصویری مرتبط با متن را پیدا کند و تصویری را که می‌سازد در آن فضای خالی قرار دهد. این قابلیت به کاربران امکان می‌‌‌‌‌‌‌دهد در بسیاری از موارد یادداشت‌‌‌‌‌‌‌هایی حرفهٰ‌‌‌‌‌‌ای‌‌‌تر داشته باشند.

ساخت استوری لاین با توضیحات متنی شما (memory movie)

قابلیت مموری مویز با استفاده از توضیحات متنی برای شما یک استوری لاین منحصر به فرد ایجاد می‌کند. هوش مصنوعی اپل با استفاده از توضیحات متنی کاربر از بین ویدیوها و تصاویر موجود در دستگاهش بهترین مدیاها را انتخاب و با استفاده از کپشن اختصاصی بخش‌‌های مختلف‌‌ را در کنار یکدیگر قرار می‌دهد. در مثال نمایش داده شده توسط اپل می‌بینیم که کاربر می‌‌خواهد یک memory movie از دسرهایی که در تابستان سال قبل داشته به صورت استوری لاین و با موزیک پاپ داشته باشد.

قابلیت‌‌هایی مانند memory movie به علت بررسی همه‌ی تصاویر و ویدیوهای کاربر توسط هوش مصنوعی می‌تواند مخاطراتی نیز به همراه داشته باشد که در ادامه بحث به صورت جداگانه به آنها خواهیم پرداخت.

جستجو تصاویر یا بخشی از ویدیوهای شما با بیان توضیحات (Search for photos and videos)

امکان جستجوی تصاویر با بخشی از ویدیوها با هوش مصنوعی به این صورت خواهد بود که کاربر لازم نیست زمانی را برای پیدا کردن تصویر یا بخشی از ویدیوی مدنظر خود صرف کند. این قابلیت به کاربران امکان می‌دهد صرفا با استفاده از داده‌های متنی تصویر یا ویدیوی مورد نظر خود را از بین همه فایل‌‌ها پیدا کند. اجرای آفلاین این قابلیت مطمئنا میزان زیادی از RAM دستگاه را درگیر خواهد کرد. با توجه به توان پردازشی دستگاه مدت زمان متفاوتی طول می‌‌کشد. اگر داده‌‌‌‌‌ها به سرورهای اپل منتقل شود که غیر منطقی به نظر می‌رسد هم میزان زیادی ترافیک نیاز خواهد داشت.

ویژگی‌‌ها و عملکرد Siri و در آمیخته شدن با apple intelligence

دستیار صوتی اپل با نام Siri بعد از ترکیب شدن با هوش مصنوعی حالا با طراحی جدید نیز ارائه شده است. قابلیت تایپ، فهم عمیق‌‌‌تر زبان، مکالمه‌های واقعی، آگاهی شخصی با دسترسی به اطلاعات دستگاه شما از قابلیت‌‌های جدید سیری اپل است.

قابلیت‌های جدید سیری چیزی عمدتاً مشابه Recall مایکروسافت در ویندوز ۱۱ است. قابلیت‌های این هوش مصنوعی بدین صورت است که به داده‌های موجود در کامپیوتر و نرم‌افزارهای کاربران دسترسی پیدا می‌کند و هرچیزی را که فرد لازم دارد به خاطر می‌سپارد. قابلیت Recall به ویندوز ۱۱ این اجازه را می‌دهد تا هرچیزی را که در کامپیوتر می‌بیند یا کاربران انجام می‌دهند را در حافظه خود بسپارد و بعدا اگر فرد به داده‌ها و اطلاعات خود نیاز داشت می‌تواند با جستجو در میان اطلاعات، داده‌های مد نظر کاربر را پیدا می‌کند.

طراحی جدید Siri اپل

طراحی جدید siri اپل

در طراحی جدید سیری بعد از فراخوانی این دستیار صوتی نوری زیبا و درخشان در سرتاسر حاشیه نمایشگر نمایان می‌شود. طراحی کاملا جدید این دستیار صوتی همانند تغییر گسترده امکانات آن کاملا توجیه پذیر است. Siri به قدری تغییر کرده که دیگر قابل مقایسه با قبل نیست و صرفا نام آن را اپل زنده نگه داشته است.

فراخوانی سیری

در گذشته برای فراخوانی و استفاده از Siri کاربر ناچار به استفاده از دستورات صوتی با صدای بلند بود. حالا با استفاده از دو بار لمس کردن دکمه پایین صفحه شما می‌‌توانید با استفاده از دستورات متنی عملکرد مدنظرتان را از Siri بخواهید. استفاده از دستورات متنی برای استفاده از سیری می‌تواند در محیط های شلوغ یا مکان هایی که صحبت‌ کردن برای شما ممکن نیست بسیار کارآمد باشد.

آموزش قابلیت‌‌های جدید آیفون با Siri

هوش مصنوعی به سیری قابلیت آموزش بسیاری از کارها یا تنظیمات را در تلفن‌‌‌های همراه اپل می‌‌دهد. برای مثال شما می‌‌‌‌‌توانید از دستیار صوتی اپل بخواهید که نحوه ارسال پیام زمان‌دار را برای شما توضیح دهد. سیری با باز کردن یک پنل در بالای صفحه مراحل را به صورت کامل و گام به گام به شما نشان می‌دهد. Siri حالا می‌تواند بهتر از هر زمانی شما را برای استفاده از همه‌ی قابلیت‌های جدید اپل راهنمایی کند.آموزش قابلیت‌‌های جدید آیفون با Siri

فهم زبانی عمیق‌تر

دستیار صوتی اپل با استفاده از هوش مصنوعی درک بسیار بالاتری از زبان و صحبت کردن با کاربران کسب کرده است. سیری می‌تواند همزمان همه‌ی فعالیت‌های قبلی شما را نیز در حافظه ذخیره کند. برای مثال شما از آن می‌خواهید درون تقویم روز جمعه را برای کوهنوردی شما علامت بزند. در صحبت بعدی بدون اینکه تاریخ ثبت شده را به آن گوشزد کنید می‌‌‌‌توانید بپرسید، راستی هوا در آن روز چطور است و بلافاصله تشخیص می‌دهد هوای روز جمعه مدنظر شماست.

آگاهی از صفحه نمایش (onscreen awareness)

همزمان که شما در حال استفاده از دستگاه هستید هوش مصنوعی اپل شما را رصد می‌کند و همه‌ی فعالیت‌های شما را زیر نظر دارد. اگر در حین گشتن در اینستاگرام شما با پیامی از دوست خود مواجه شوید که بگوید آدرس جدید خانه‌‌مان که تازه به آنجا نقل مکان کردیم فلان‌‌ آدرس است، می‌‌‌‌‌‌توانید از سیری بخواهید این آدرس را به مشخصات دوست شما در تلفن همراهتان اضافه کند.

دسترسی به همه‌ی اطلاعات

بعضی مواقع ممکن است برای مثال کد پستی منزل خود یا دستور پخت غذایی را که مادرتان برای شما ارسال کرده را به خاطر نیاورید. هوش مصنوعی اپل این بار در دستیار صوتی با رصد همه‌ی فعالیت‌‌ها و اطلاعات شخصی شما به راحتی می‌تواند پاسخ این سوالات را به شما بدهد و دیگر نیازی به گشتن و چک کردن قسمت‌های مختلف دستگاه خود برای پیدا کردن کد پستی یا سایر اطلاعات ندارید.

personal knowledge

این ویژگی هوش مصنوعی اپل بسیاری از افراد را نگران کرده و حتی واکنش‌های زیادی از جمله واکنش ایلان ماسک را در پی داشته است. در ادامه این موضوع را در بخش حریم خصوصی و امنیت بررسی خواهیم کرد.

اجرا روی همه‌ی برنامه‌‌ها

دستیار صوتی سیری مثل یک پیش خدمت همیشه آماده عمل می‌کند و مهم نیست شما در حال اجرای کدام برنامه باشید. برای مثال وقتی که دارید فیلم می‌بینید یادتان می‌افتد به همسرتان گوشزد کنید که از بیرون برای شام سبزی بخرد. سیری اپل بدون تغییر برنامه و همچنان که شما مشغول دیدن فیلم هستید این کار را برای شما انجام می‌دهد.

دستگاه‌هایی که هوش مصنوعی اپل را دریافت می‌‌‌کنند

با توجه به آفلاین بودن بخش عمده‌ای از فعالیت‌های هوش مصنوعی اپل باید دستگاه مربوطه توانایی پردازش‌‌های لازم هوش مصنوعی را از لحاظ سخت‌‌‌‌افزاری داشته باشد. عمده‌ی سخت‌افزار مورد نیاز داشتن موتور اختصاصی هوش مصنوعی که درون تراشه‌های اپل با نام Neural Engine یاد می‌‌شود. موتور عصبی به پردازنده‌ها امکان انجام محاسبات هوش مصنوعی به صورت آفلاین را می‌دهد. در تراشه‌های جدید نظیر A17 Pro که در iPhone 15 Pro و iPhone 15 Pro Max استفاده شده شاهد حضور موتور عصبی قدرتمندی هستم.

تراشه‌‌های سری M4 که اپل از آنها در سال ۲۰۲۴ میلادی و کمی قبل معرفی هوش مصنوعی اختصاصی و آفلاین خود پرده برداشت شاهد Neural Engine با قدرتی معادل ۳۸ تریلیون عملیات در ثانیه هستیم. توجه ویژه اپل روی بخش سخت‌افزاری تراشه‌هایش نشان می‌داد قرار است به سمت هوش مصنوعی آفلاین خود برود. تیم کوک هم چندی قبل این موضوع را در جریان کنفرانسی اعلام کرد و گفت رویکرد متفاوتی در قبال هوش مصنوعی با سایر شرکت‌ها خواهیم داشت.

طبق اعلام اپل در سایت رسمی ویژگی‌‌های apple intelligence صرفا برای دو آیفون ۱۵ پرو و پرومکس که پردازنده A17 Pro دارند عرضه خواهد شد. در سایر دستگاه‌‌ها از قبیل iPad و MacBook ها نیز تراشه‌های سری M1 به قبل شرایط استفاده از هوش مصنوعی اختصاصی اپل را خواهند داشت.

به طور کلی مشخصات دستگاه‌‌های اعلامی اپل به شرح زیر است:

 • (iPhone 15 Pro Max (A17 Pro
 • (iPhone 15 Pro (A17 Pro
 • (iPad Pro (M1 and later
 • (iPad Air (M1 and later
 • (MacBook Air (M1 and later
 • (MacBook Pro (M1 and later
 • (iMac (M1 and later
 • (Mac mini (M1 and later
 • (Mac Studio (M1 Max and later
 • (Mac Pro (M2 Ultra

دستگاه‌هایی که هوش مصنوعی اپل را دریافت می‌‌‌کنند

زمان عرضه هوش مصنوعی اپل برای آیفون‌‌ها

طبق اعلام اپل در سایت رسمی استفاده از هوش مصنوعی اپل با قابلیت‌های ذکر شده که در زبان انگلیسی (U.S. English) در دسترس هستند پاییز سال ۲۰۲۴ ممکن خواهد شد و نسخه‌ی آزمایشی عرضه می‌شود. این نسخه‌ی آزمایشی در سیستم‌عامل‌های iOS 18 ،iPadOS 18 و macOS Sequoia به صورت Beta عرضه خواهد شد. با توجه به این گفته‌‌‌ها احتمالا اولین استفاده رسمی را در آیفون‌های سری ۱۶ شاهد خواهیم بود. همزمان با iPhone 16 هوش مصنوعی اپل در دسترس سیستم‌‌‌‌‌عامل‌های ذکر شده قرار خواهد گرفت.

مقایسه هوش مصنوعی آیفون و سامسونگ

برای مقایسه اول باید مدل ارائه هوش مصنوعی در سامسونگ که با S24 Ultra شاهد رونمایی از آن بودیم با مدل ارائه اپل مقایسه کنیم. در مورد سامسونگ تقریبا همه‌ی قابلیت‌‌ها به صورت آنلاین انجام می‌شوند و شما باید به اینترنت متصل باشید. برای مثال از Generate edit برای ادیت تصاویر و Intent slow motion برای آهسته کردن فیلم‌ها هر دو نیاز به اینترنت دارند و از بستر ابری استفاده می‌کنند. ولی در مورد آیفون بسیاری از قابلیت‌‌ها به صورت آفلاین ارائه می‌شوند که این هم از لحاظ امنیت و حریم خصوصی مزیت است و هم از لحاظ عدم دسترسی به اینترنت در بعضی از مواقع. از طرف دیگر به علت آفلاین بودن ممکن است بسیاری از دستگاه‌ها سخت افزار لازم را نداشته باشند و نتوانند از هوش مصنوعی استفاده کنند ولی برای سامسونگ به علت ارائه بسیاری از خدمات بر بستر ابری اینگونه نیست.

هر دو شرکت سامسونگ و اپل مدل زبانی بزرگ و اختصاصی خود را ندارند و سامسونگ از مدل زبانی جمنای گوگل برای سوالات یا کارهای پیچیده استفاده می‌کند. در مقابل شرکت اپل طی قرارداد موفقی که با OpenAI منعقد کرده از ChatGPT استفاده می‌‌کند که در بسیاری از موارد عملکرد بسیار بهتری از LLM گوگل دارد.

حریم خصوصی و امنیت

همانطور که در بیان قابلیت‌های هوش مصنوعی اپل گفتیم، بعضی از این ویژگی‌‌ها مثل قابلیت‌‌‌‌‌های متنی، تصویری و حتی ویژگی‌‌های Siri مثل دسترسی به اطلاعات ممکن است به شدت حریم خصوصی افراد را در معرض خطر قرار دهد. فکر کنید قابلیت آگاهی از صفحه نمایش (onscreen awareness) دائماً همه‌ی فعالیت‌‌های شما در صفحه نمایش را رصد می‌کند. این قابلیت به همه‌ی اطلاعات شخصی از کارت بانکی گرفته تا همه‌ی عکس‌های خصوصی‌تان دسترسی دارد. اگر اطلاعاتی که هوش مصنوعی اپل به آنها دسترسی دارد مورد آسیب قرار بگیرد می‌تواند بسیار نگران کننده باشد.

ایلان ماسک در واکنش به معرفی apple intelligence گفت اگر محصولات شرکت OpenAI با اکوسیستم اپل ادغام شود دیگر دستگاه‌‌های این شرکت مطمئن نیستند. او گفت من اجازه استفاده آنها را در همه‌ی شرکت‌های خود غیر مجاز می‌کنم.

صحبت‌های اپل در مورد امنیت هوش مصنوعی اختصاصی‌‌‌‌‌‌اش

شرکت اپل در سایت خود با این عنوان شروع کرده که قدرت‌های بزرگ با حریم خصوصی قوی همراه هستند. اپل می‌‌‌گوید برای جلوگیری از مخاطرات این هوش مصنوعی با سطح گسترده‌ای از امکانات، همه‌ی داده‌ها روی هسته‌ی آیفون جمع‌‌‌آوری اطلاعات شما انجام می‌شوند.

اپل در ادامه بیان می‌کند برای پردازش‌های پیچیده‌تر از Private Cloud Computer های خود استفاده خواهیم کرد. سرورهای ابری خصوصی ما در اپل سیلیکون قرار دارند و ضامن حفاظت از داده‌های کاربران خواهند بود. در مورد استفاده از ChatGPT اپل بیان می‌کند ما در مواردی که اطلاعات شما قصد ارسال به این مدل زبانی را داشته باشد از شما اجازه خواهیم گرفت. در بقیه مواردی مانند Writing tool و  siri استفاده‌ها از این مدل زبانی بزرگ کنترل شده خواهد بود و صرفا برای عملکردی تخصصی‌تر به کار گرفته می‌شود.

اپل در مورد ChatGPT بیان می‌کند استفاده از آن رایگان است ولی در صورتی که کاربران از شرکت OpenAI اشتراک داشته باشند می‌‌توانند با وصل کردن آن خدمات بیشتری را استفاده کنند. با توجه به این گفته نشان می‌دهد که ChatGPT روی سرورهای اپل سیلیکون اجرا نمی‌شود و ممکن است داده‌هایی که به این هوش مصنوعی توسط کاربر ارسال شوند از امنیت لازم برخوردار نباشند.

send_to_mobileاین نوشته را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up